A A A

O wyższości kotów

Każdy z nas ma swoje własne preferencje i upodobania. Każdy woli co innego. Jeden nie będzie mógł przeżyć dnia bez papierosa, inny za nic nie odda nocnych seansów filmów, a jeszcze inny uwielbia podróże, które w pełni zajmują jego myśli. Z drugiej strony nasze upodobania często przypominają swego rodzaju uzależnienie. Lubimy coś i nie chcemy z tego rezygnować.

Podobnie z naszymi upodobaniami do zwierząt. Jeden lubi koty, drugi psy. I jest w tym coś z wykluczania. Jeśli uwielbiasz koty, nie możesz być także miłośnikiem psów. Musisz wybierać. To albo to. Gorzej jak ktoś Cię zapyta, który ze zwierzaków jest inteligentniejszy. Właściwie większość z takich rozmów prowadzonych jest tylko dla zabawy, by zająć chwilę czasu, by rozruszać towarzystwo. Jednak dzieje się też tak, że takie rozmowy traktowane są bardzo poważnie. Każdy wybór traktowany jest bardzo poważnie.

Jeśli przepadasz za kotami, to znaczy jedno dla tych, którzy lubią koty, a co innego dla tych, co lubią psy. I jak tutaj zaradzić tej sytuacji? Właściwie nie ma wyboru, półśrodków. Albo potraktować to jako żart, albo dobierać sobie znajomych pod tym względem. To drugie rozwiązanie łączyłoby przyjaciół kotów w jedną grupę i przyjaciół psów w drugą.