A A A

Kot Brytyjski

Koty te miały być sprowadzone do Anglii do walki ze szczurami. Długo nie były uznawane za rasę. O rasie brytyjskiej mówimy dopiero od 1929 roku. Przez wiele lat były hodowane na wyspach. Do naszego kraju trafiły stosunkowo niedawno, bo w 1994 roku.


Usposobienie
Młode kotki są wesołe, żywe, chętne do zabaw. Gdy dorastają, robią się spokojniejsze. Pewność siebie, honor oraz spokój – to wszystko co łączymy z tą rasą.

Określa się go jako bardzo inteligentnego. Wydawać może się także dumny i uparty. Koty te lubią się dystansować, także wobec swoich właścicieli. Koty te lubią jeść. Jest jednej z najczęstszych, a właściwie głównych powodów dla których zabierają one głos. Poza tym są ciche i milczące.

Nie są kłopotliwe w hodowli. Nie wymagają zbytniej pielęgnacji, czy uwagi, dlatego coraz częściej wybierane są przez wielbicieli kotów.


Wygląd
Koty te są duże, mogą ważyć od czterech do ośmiu kilogramów. Mają krótkie włosy. Muskularny i silny. Głowa podobnie do reszty ciała jest masywna i szeroka, posiada charakterystyczne dla tej rasy fałdki. Koty te mają mały podbródek, wyraźne czoło, uszy zaokrąglone. Oczy są duże (kolor w zależności od namaszczenia -150 odmian barwnych) i rozstawione w dość dużej odległości od siebie. Koty o krótkiej szyi, szerokim tułowiu.